ارائه دهنده خدمات دانش بنیان
Knowledge-based Service Provider

نخستین شماره از نشریه الکترونیکی تصمیم سازی منتشر شد. مطالب این نشریه در 21 صفحه از قرار زیر است:

- یادداشت سردبیر

- چگونه می توانیم درست تصمیم بگیریم؟

- آیا پشیمان شدن از تصمیم ها نشانه سلامت ذهنی است؟

- معرفی کتاب

- آیا شما به دستاوردهایتان معتاد شده اید؟

- تأثیرگذاری محیط پیرامون بر تصمیم های ما

 

در بخشی از یادداشت سردبیر می خوانیم:

"تصمیم گیری ممکن است در زمینه‌های مختلفی مانند مسائل مالی، سازمانی، مدیریتی، خانوادگی و غیره مطرح شود. با وجود تمایز هر یک از این زمینه ها، کلیات فرایند تصمیم گیری در همه‌ی آنها تا اندازه ی زیادی یکسان است. در هر تصمیمی با تعدادی گزینه مواجه هستیم. چون تا زمانی که یک گزینه بیشتر نداریم، عملاً تصمیم گیری معنایی ندارد.

همیشه دچار این تردید هستیم که چه زمانی برای تصمیم گیری مناسب است؟ بهتر است اکنون تصمیم بگیرم و یا آن را به تعویق بیاندازم؟ ذهن ما همیشه در ارزیابی و مقایسه گزینه‌ها گرفتار خطاهای شناختی می‌شود. مسئولیت تصمیم گیری خصوصاً در تصمیم های مهم زندگی بسیار بالاست و بسیاری از ما از پذیرش این مسئولیت‌ها ترس داریم.

انتخاب کردن با اقدام کردن تفاوت دارد و ممکن است در عین این که انتخاب درست را می‌دانیم، در راستای آن اقدام نکنیم. نمی‌دانیم چه زمانی به منطق استدلالی و چه زمانی به تصمیم گیری شهودی خود (آنچه دلمان می‌گوید) اعتماد کنیم."

 

 

برای دانلود نشریه به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

توجه : تمامی حقوق برای تصمیم سازی محفوظ است.

چگونه زبان انگلیسی را با اطمینان به نفس تدریس کنیم؟

 

کتاب الکترونیکی "چگونه یک مدرس زبان مصمم باشیم؟" منتشر شد. این کتاب به 16 پرسش کلیدی در زمینه تدریس زبان انگلیسی پاسخ مشروح داده است. در این کتاب نکات مهمی پیرامون این موارد تشریح شده است: تدریس خصوصی، مهمترین روش های تدریس زبان، بهترین روش آموزش زبان، ویژگی هایی یک معلم زبان خوب، اعتماد به نفس در تدریس، مواردی که در مکالمه انگلیسی باید آموزش داده شوند، وضعیت کتاب های درسی زبان انگلیسی در مدارس و نقاط قوت و ضعف آن ها، آگاهی از ضرورت مهارت تعیین سطح و مشاوره آموزشی برای آموزگاران، چگونگی تقویت انگیزه یادگیری در زبان آموزان، چگونگی ارزیابی تدریس و دیگر نکات و موضوعات مرتبط با حرفه آموزگاری زبان انگلیسی.

 

فهرست مطالب کتاب:

مقدمه: تدریس زبان انگلیسی علم است یا هنر؟

آیا معلمی زبان انگلیسی شغل خوبی است؟

تدریس خصوصی زبان انگلیسی چگونه انجام می گیرد؟

روش های تدریس زبان انگلیسی کدامند؟

بهترین روش آموزش زبان چیست؟

چه ویژگی هایی یک معلم زبان خوب را ممتاز می سازند؟

رعایت چه نکاتی در هنگام تدریس، یک معلم زبان را کارآمد می سازند؟

چگونه بر ترس خود از تدریس زبان خارجی غلبه کنیم؟

چگونه می توان یک معلم زبان با اعتماد به نفس بالا بود؟ 

چگونه یک معلم زبان جدی و محترم باشیم؟

چه نکاتی در تدریس مکالمه مهم هستند؟

چه مواردی در تدریس مکالمه انگلیسی باید آموزش داده شوند؟

وضعیت کتاب های درسی زبان انگلیسی در مدارس چگونه است؟

آگاهی از مهارت تعیین سطح و مشاوره آموزشی برای آموزگاران چه ضرورتی دارد؟

چگونه انگیزه یادگیری را در زبان آموزان تقویت کنیم؟

چگونه تدریس خود را ارزیابی کنیم؟

 

در بخشی از مقدمه این کتاب می خوانیم:

 

"بسیاری از دانش آموختگان زبان انگلیسی به دنبال یافتن شغل مناسبی برای خود هستند و رزومه خود را به شرکت ها، سازمان ها و هر نهادی که امکان استخدام یا به کارگیری افراد دارد ارسال می کنند تا شاید بتوانند کار و درآمدی را برای خود فراهم کنند؛ حال آن که از یک حقیقت مهم غافلند و آن این که یک دانش آموخته زبان انگلیسی بهتر از هر فرد دیگری می تواند یک کارآفرین باشد.

در حقیقت به جای آن که منتظر باشید تا دیگران شما را به کارگیری کنند، این شما هستید که می توانید با به کارگیری هوشمندانه دانش و مهارت هایی که آموخته اید نه تنها برای خودتان اشتغال زایی کنید، بلکه در این مسیر دیگر افراد توانمند و فعال را نیز به همکاری دعوت کنید و از هم افزایی ظرفیت های خود برای آموزش بهتر زبان انگلیسی به شیوه ای که مناسب می دانید، بهره برداری کنید.

آیا می دانستید که سالانه چندین میلیارد تومان سرمایه در کشور ما صرف تدریس و یادگیری زبان انگلیسی می شود؟ سهم شما به عنوان کسی که دست کم از دانش نظری زبان خارجی برخوردار است چیست؟ آیا می خواهید در این بازار گسترده جایگاه مناسبی داشته باشید و حرفه شرافتمندانه تدریس زبان را در پیش بگیرید؟ کتابی که اینک در اختیار دارید در حقیقت دستورالعمل کارآفرینی در حوزه آموزش زبان انگلیسی است.

به باور من، تدریس زبان های خارجی بیش از آن که یک دانش باشد، در حقیقت یک هنر است و خوشبختانه این هنر آموختنی است. اگر یک آموزگار زبان انگلیسی نتواند زبان آموزان را به‌درك بیش‌تر و بهتری از زبان انگلیسی و کاربردهای آن ترغیب نماید، آن‌گاه تمام زحمات او به هدر رفته است. اگر نتواند كمك كند كه قلب و چشم هر انسانی به واسطه یادگیری یک زبان تازه به جهان و زندگی تازه ای گشوده شود، كار او بیهوده بوده است.

... به عنوان یک دانش آموخته در هر یک از گرایش های زبان انگلیسی به جای آن که منتظر استخدام شدن در شرکت ها و سازمان های گوناگون باقی بمانید، سر رشته کار را به دست بگیرید و کارمند و کارفرمای خودتان باشید. کتاب "کارآفرینی با تدریس زبان انگلیسی" بیش از هر چیز خودباوری را به شما هدیه می دهد. شما با مطالعه این کتاب از همین امروز به استخدام خودتان در می آیید."

 

 

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

توجه : تمامی حقوق برای تصمیم سازی محفوظ است.

عنوان مطلب تاریخ انتشار
شنبه 03 آذر 1397
یکشنبه 27 آبان 1397
جمعه 25 آبان 1397
شنبه 12 آبان 1397
چهارشنبه 02 آبان 1397
سه شنبه 24 مهر 1397
دوشنبه 09 مهر 1397
یکشنبه 04 شهریور 1397
شنبه 03 شهریور 1397
شنبه 03 شهریور 1397
دوشنبه 20 آذر 1396
پنجشنبه 11 خرداد 1396
پنجشنبه 22 مهر 1395
شنبه 13 شهریور 1395

تصمیم سازی

تصمیم سازی