تصمیم سازی | Decision Making

کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی جنگ اوکراین و پیامدهای جهانی آن

عنوان کتاب: جنگ اوکراین و پیامدهای جهانی آن

 

ناشر: پایگاه دانش تصمیم سازی

 

تاریخ نشر: فروردین 1401

 

معرفی کتاب: حمله روسیه به اوکراین یکی از مهم‌ترین تحولات ژئوپولیتیک در سال های اخیر در اروپا محسوب می‌شود. روسیه سرانجام روز پنجم اسفند ماه 1400 به اوکراین حمله کرد و به هفته‌ها گمانه‌زنی در این خصوص پایان داد. فارغ از هر گونه سلیقه و ترجیح سیاسی، آنچه مهم به نظر می رسد، تحلیل واقع بینانه و همه جانبه موضوع و برآورد هوشمندانه کنش ها و واکنش های طرف هایی است که به شکل مستقیم و غیر مستقیم درگیر این منازعه شده اند. پایگاه دانش تصمیم سازی با درک این واقعیت اقدام به گردآوری و ترجمه مقالاتی از منابع معتبر و مطرح در این زمینه پرداخته و آن ها را در قالب یک کتاب الکترونیکی منتشر ساخته است. در این کتاب به بیست پرسش مهم در خصوص جنگ اوکراین و پیامدهای منطقه ای و جهانی آن پاسخ داده شده است.

 

برای دانلود کتاب الکترونیکی به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

یکشنبه 07 فروردين 1401 0 54 ادامه مطلب
کتاب الکترونیکی چگونه یک مدرس زبان مصمم باشیم؟

چگونه زبان انگلیسی را با اطمینان به نفس تدریس کنیم؟

 

کتاب الکترونیکی "چگونه یک مدرس زبان مصمم باشیم؟" منتشر شد. این کتاب به 16 پرسش کلیدی در زمینه تدریس زبان انگلیسی پاسخ مشروح داده است. در این کتاب نکات مهمی پیرامون این موارد تشریح شده است: تدریس خصوصی، مهمترین روش های تدریس زبان، بهترین روش آموزش زبان، ویژگی هایی یک معلم زبان خوب، اعتماد به نفس در تدریس، مواردی که در مکالمه انگلیسی باید آموزش داده شوند، وضعیت کتاب های درسی زبان انگلیسی در مدارس و نقاط قوت و ضعف آن ها، آگاهی از ضرورت مهارت تعیین سطح و مشاوره آموزشی برای آموزگاران، چگونگی تقویت انگیزه یادگیری در زبان آموزان، چگونگی ارزیابی تدریس و دیگر نکات و موضوعات مرتبط با حرفه آموزگاری زبان انگلیسی.

 

فهرست مطالب کتاب:

مقدمه: تدریس زبان انگلیسی علم است یا هنر؟

آیا معلمی زبان انگلیسی شغل خوبی است؟

تدریس خصوصی زبان انگلیسی چگونه انجام می گیرد؟

روش های تدریس زبان انگلیسی کدامند؟

بهترین روش آموزش زبان چیست؟

چه ویژگی هایی یک معلم زبان خوب را ممتاز می سازند؟

رعایت چه نکاتی در هنگام تدریس، یک معلم زبان را کارآمد می سازند؟

چگونه بر ترس خود از تدریس زبان خارجی غلبه کنیم؟

چگونه می توان یک معلم زبان با اعتماد به نفس بالا بود؟ 

چگونه یک معلم زبان جدی و محترم باشیم؟

چه نکاتی در تدریس مکالمه مهم هستند؟

چه مواردی در تدریس مکالمه انگلیسی باید آموزش داده شوند؟

وضعیت کتاب های درسی زبان انگلیسی در مدارس چگونه است؟

آگاهی از مهارت تعیین سطح و مشاوره آموزشی برای آموزگاران چه ضرورتی دارد؟

چگونه انگیزه یادگیری را در زبان آموزان تقویت کنیم؟

چگونه تدریس خود را ارزیابی کنیم؟

 

در بخشی از مقدمه این کتاب می خوانیم:

 

"بسیاری از دانش آموختگان زبان انگلیسی به دنبال یافتن شغل مناسبی برای خود هستند و رزومه خود را به شرکت ها، سازمان ها و هر نهادی که امکان استخدام یا به کارگیری افراد دارد ارسال می کنند تا شاید بتوانند کار و درآمدی را برای خود فراهم کنند؛ حال آن که از یک حقیقت مهم غافلند و آن این که یک دانش آموخته زبان انگلیسی بهتر از هر فرد دیگری می تواند یک کارآفرین باشد.

در حقیقت به جای آن که منتظر باشید تا دیگران شما را به کارگیری کنند، این شما هستید که می توانید با به کارگیری هوشمندانه دانش و مهارت هایی که آموخته اید نه تنها برای خودتان اشتغال زایی کنید، بلکه در این مسیر دیگر افراد توانمند و فعال را نیز به همکاری دعوت کنید و از هم افزایی ظرفیت های خود برای آموزش بهتر زبان انگلیسی به شیوه ای که مناسب می دانید، بهره برداری کنید.

آیا می دانستید که سالانه چندین میلیارد تومان سرمایه در کشور ما صرف تدریس و یادگیری زبان انگلیسی می شود؟ سهم شما به عنوان کسی که دست کم از دانش نظری زبان خارجی برخوردار است چیست؟ آیا می خواهید در این بازار گسترده جایگاه مناسبی داشته باشید و حرفه شرافتمندانه تدریس زبان را در پیش بگیرید؟ کتابی که اینک در اختیار دارید در حقیقت دستورالعمل کارآفرینی در حوزه آموزش زبان انگلیسی است.

به باور من، تدریس زبان های خارجی بیش از آن که یک دانش باشد، در حقیقت یک هنر است و خوشبختانه این هنر آموختنی است. اگر یک آموزگار زبان انگلیسی نتواند زبان آموزان را به‌درك بیش‌تر و بهتری از زبان انگلیسی و کاربردهای آن ترغیب نماید، آن‌گاه تمام زحمات او به هدر رفته است. اگر نتواند كمك كند كه قلب و چشم هر انسانی به واسطه یادگیری یک زبان تازه به جهان و زندگی تازه ای گشوده شود، كار او بیهوده بوده است.

... به عنوان یک دانش آموخته در هر یک از گرایش های زبان انگلیسی به جای آن که منتظر استخدام شدن در شرکت ها و سازمان های گوناگون باقی بمانید، سر رشته کار را به دست بگیرید و کارمند و کارفرمای خودتان باشید. کتاب "کارآفرینی با تدریس زبان انگلیسی" بیش از هر چیز خودباوری را به شما هدیه می دهد. شما با مطالعه این کتاب از همین امروز به استخدام خودتان در می آیید."

 

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

شنبه 02 مرداد 1395 0 405 ادامه مطلب

تصمیم سازی